سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامی باد /  گامهای اساسی در جهت تحقق همه جانبه مطالبات رهبری و مردم عبارتست از :  1- تعامل و هماهنگی مسئولان  قوای سه گانه و دست اندرکاران بنگاههای اقتصادی کشور  2- پاک کردن دست های آلوده از ارگانها و بنگاههای اقتصادی  3- برخورد جدی با باندهای مفاسد اقتصادی در بخشهای دولتی و خصوصی که برای قوه قضائیه و مردم شناخته شده اند.                                اَللّهُمَّ  كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ  الْحَسَنِ         صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ         في هذِهِ السّاعَةِ  وَ في كُلِّ الساعَةٍ              وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دليلاً وَ عَيْناً        حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً       و  َتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً                   ايرانيان غيور در سراسر دنيا يكپارچه از بهره مندي انرژي صلح آميز هسته اي بعنوان حق مسلم خود دفاع مي كنند  

 نعمت خاموشی


    سیدعلی اکبر شاه حسینی

 آورده اند که :

ابراهیم سمرقندی روزی در بازار نشسته بود و مردی اسبی خریده بود. شخصی از او پرسید این اسب را چند خریده ای. صاحب اسب گفت: فلان قیمت خریده ام. آن شخص گفت: خیلی گران خریده ای، به این قیمت نمی ارزد.

ابراهیم وقتی رفتار آن شخص را دید رو به آن وی کرد و گفت: چرا هرزه و بیهوده حرف زدی و با این گفتار خود مرتکب چهار گناه شدی. مرد از برخورد ابراهیم یکه خورد و گفت چرا ؟ در حالیکه من نظر خودم را گفتم.

ابراهیم گفت: اولین گناهی که مرتکب شدی غیبت فروشنده را که غایب است کردی. دومین گناه تو این استکه خریدار را دلشکسته کردی. سوم  انکه تغییر در قضا و قدر الهی کردی. چهارمین گناهت آنستکه معامله ای که گذشته است در آن حوض نمودی.

چرا که بزرگان گفته اند که آدمی را هزار عیب است. چون خاموش باشد همه پوشیده بماند و چون سخن گوید همه ظاهر گردد.

و بعضی نیز گفته اند که در خاموشی هفت نعمت وجود دارد.

اول : آنکه خاموشی حصار توست.

دوم : آنکه خاموشی عبادت عظیم است بدون تعب.

سوم : آنکه خاموشی بهترین زینت است بدون زیور آلات.

چهارم : آنکه خاموشی راحت است بر کرام الکاتبین.

پنجم : آنکه خاموشی هیبتی است، بی پیکار و حصاری است بی دیوار.

ششم : آنکه خاموشی بی نیازی است ، بی مقدار.

هفتم : آنکه خاموشی سدی است از عیب ها و پرده ای است از قبایح زشت.

   ای عزیز :

     آیا ندیده ای افرادی که در جمع های شلوغ خاموش ترند با ایجاد خلع پیرامون خود بیشتر جذاب تر می شوند.

 
معارف دینی
احکام شرعی
حکایت ها
ياد داشتها
پیوندها
معرفی