سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامی باد /  گامهای اساسی در جهت تحقق همه جانبه مطالبات رهبری و مردم عبارتست از :  1- تعامل و هماهنگی مسئولان  قوای سه گانه و دست اندرکاران بنگاههای اقتصادی کشور  2- پاک کردن دست های آلوده از ارگانها و بنگاههای اقتصادی  3- برخورد جدی با باندهای مفاسد اقتصادی در بخشهای دولتی و خصوصی که برای قوه قضائیه و مردم شناخته شده اند.                                اَللّهُمَّ  كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ  الْحَسَنِ         صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ         في هذِهِ السّاعَةِ  وَ في كُلِّ الساعَةٍ              وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دليلاً وَ عَيْناً        حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً       و  َتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً                   ايرانيان غيور در سراسر دنيا يكپارچه از بهره مندي انرژي صلح آميز هسته اي بعنوان حق مسلم خود دفاع مي كنند  

اَلَّلهُمَّ یک یک  اَلرَّحمَن سَربِسَر

 
   سیدعلی اکبر شاه حسینی

 

آورده اند که :

یکی از مشایخ مرتاض عجم (غیر عرب) در خواب دید که روز قیامت ظاهر شده و خلق اولین و آخرین همه در حشر و نشر و حساب گاه حاضر شده اند و هر کس به حال خود و عمل و کردار خود گرفتار است.

از پیشگاه حق تعالی خطاب آمد که : ] " فَریقٌ فِی الجَنَّةِ وَ فَریقٌ فِی السَّعِیِر" سوره شوری آیه هفت[ جدا گردانید، گروهی را به سوی جنت و گروهی را به طرف دوزخ. شیخ مرتاض به تضرع و زاری در آمده گفت: الهی من از کدام قوم باشم خطاب رسید که ] " وَلاتُحزِنِی یَومَ یُبعَثونَ - یَومَ لایَنفَعُ مَالٌ وَ لابَنُونَ -  اِلاّ مَن اَتَی اللهَ بِقَلبٍ سَلیِمٍ " سوره شعرا آیات: 87 و88 و 89  [و خوار مگردان مرا در روزی که برانگیته می شوند. آن روزی که مال و فرزند سودی نبخشد. مگر کسی که قلب سلیم (پذیرنده) بسوی خدا آید.

ای بنده من!  تو در دنیا رنج و محنت کشیده و به فقر و سختی بسر بردی و رضای ما را به جا می آوردی و به فرمان ما عمل کردی و در بلاها صبور نبوی و علما و صلحا را دوست داشتی و مسکینان را نوازش نمودی و به وعده ما امبدوار بودی و از فرمان ما سرپیچی نکردی و دانستی که در دنیا، مال و زن و فرزند در این روز نفع نکند و فایده ندارد و از خوف این روز، از وابستگی به آنها را در گذشتی. پس امروز که سرای آخرت است، هرچه خواهی بخواهی و هرچه می طلبی بطلب، که حاجت های ترا روا کنم که در دنبا بر رضای ما بودی و با بندگان ما نیکویی کردی. امروز من هر یک حسنه را ده عوض دهم.

مرتاض گفت: ( الّلهُمَّ یک یک ). گناهی که در دنیا کرده ام ، از گوش و چشم و زبان و دل و دست و پا، اگر از همه اعضاء یک یک سئوال کنند، از عهده آن بر نیایم "  اِلَهِی عَامِلنَا بِفَضلِک وَ لا تُعَامِلنَا بِعَدلِک " خداوندا در برابر اعمال ما با فضل و كرم و بخشش خود رفتار كن، نه با عدالت و محاسبه دقيق خود و آنچه در کلام خود خبر داده و مثل زده ای از حساب آن عاجزم. آنجا که فرموده ای : حلال را حساب است و حرام را عقاب. من چگونه حساب نداده باز چیزی طلبم نمایم.( اَلرَّحمَن سَر بِسَر ).

ای خدای بزرگ !  من چیزی نمی خواهم ، تو نیز از من حساب مخواه، که طاقت حساب ندارم و سر بسر راضی هستم. بلکه همین را می خواهم که مرا به حساب،  مؤاخذه نفرمایی و پرده مرا پوشیده داری تا در عرسات رسوا نشوم .

این دو مثل در میان اهل فرس از شیخ عجم ضرب المثل گشته است که : ( اَللَّهُمَّ یک یک) و ( اَلرَّحمَن سَر بِسَر ). و در قرآن مجید آمده است که : ] ( قُل کُلُّ یَعمَلُ شَاکِلَتِهِ ) هر کس بر اساس شاکله و ساختار خود عمل می کند». سوره اسراء، آیه   [  84

 

  ای عزیز :

چرا از مسیر الهی منحرف می شویم  در حالیکه غیر از خدای رحمان و رحیم ، همه به نفع خود و بهترین شان هم بعدل عمل می کنند نه به فضلشون. « اِلَهِی عَامِلنَا بِفَضلِک وَ لا تُعَامِلنَا بِعَدلِک یا کَریم و یا رَحیم »   خدایا ! با فضلت با ما رفتار كن نه با عدلت؛ ای بخشنده مهربان.  ضمنا دعای خوبی است برای قنوت در نماز یومیه :

 
معارف دینی
احکام شرعی
حکایت ها
ياد داشتها
پیوندها
معرفی