سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامی باد /  گامهای اساسی در جهت تحقق همه جانبه مطالبات رهبری و مردم عبارتست از :  1- تعامل و هماهنگی مسئولان  قوای سه گانه و دست اندرکاران بنگاههای اقتصادی کشور  2- پاک کردن دست های آلوده از ارگانها و بنگاههای اقتصادی  3- برخورد جدی با باندهای مفاسد اقتصادی در بخشهای دولتی و خصوصی که برای قوه قضائیه و مردم شناخته شده اند.                                اَللّهُمَّ  كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ  الْحَسَنِ         صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ         في هذِهِ السّاعَةِ  وَ في كُلِّ الساعَةٍ              وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دليلاً وَ عَيْناً        حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً       و  َتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً                   ايرانيان غيور در سراسر دنيا يكپارچه از بهره مندي انرژي صلح آميز هسته اي بعنوان حق مسلم خود دفاع مي كنند  

   جایگاه پرهیزکاران درعالم آخرت

  

سیدعلی اکبر شاه حسینی

 

   در بحرالسعادة آورده اند؛

مردی عارف و آگاه، بسیار بزرگ و دانا عمرش به آخر رسید. چون پرهیزکار و مؤمن بخدا و عالم غیب و آخرت بود، در لحظات آخر عمر، به فرمان خالق هستی، جایگاه رفیع و رفقایش را در بهشت به او نشان دادند و او نیز لحظات خوش و شیرینی داشت. یکباره خانواده وی بر بالین او اجتماع کرده و همگی درحال ناله و زاری بودند. پس آن مرحوم چشم خود گشود و از یک یک آنان علت گریه و ناراحتی و بی قراری شان را پرسید.

خطاب به همسرش گفت : برای چه گریه می کنی؟

همسر گفت: چرا گریه نکنم و ناراحت نباشم، چون مونس و محرم وغم خوار من بودی وهمچون تویی را از دست می دهم و در فراق تو من بعد، بی کس و تنها و غریب، چگونه بسر برم.

سپس از فرزندان خود پرسید، شما برای چه ناراحت هستید و بی قراری می کنید؟

فرزندان گفتند : برای آنکه بی پدرو یتیم می مانیم و پشتیبان خود را از دست می دهیم.

آنگاه از خویشان خود پرسید، گفتند: چون تو یار و هم نشین خوبی از میان ما می رود.

رو به پدر خویش کرد و گفت: پدر جان شما چرا ناراحت هستید؟

پدر نیز در جواب فرزند گفت: چرا ناله و فقان نکنم، درحالی که امید داشتم که چون تو یادگاری دارم و نام من در جهان باقی می ماند و وقتی تو از میان ما بروی من ناتوان خواهم شد.

در آخر رو به مادر کرد و گفت: مادرجان نوحه سرایی تو از چه جهت است؟

مادر گفت: ای نور دیده ، من آرزو داشتم این پنج روزة عمر را در سایه ی دولت تو بگذرانم و به دست تو بخاک سپرده شوم.

به ناگاه برخاست و تکیه کرده و بنشست و گفت: حیف از این عمر کوتاه که در راه شما صرف کردم، در حالیکه شماها همگی در فکر خود بودید و هیچ کدام در غم آخرت و دین من نبوده اید. که آیا بعد از این زندگی کوتاه در دنیا، در عقبه ها و از سکرات موت (مرگ) و تلخی جان دادن بر سر من چه خواهد آمد و چگونه خلاص خواهم گشت.

اینکه شب اول قبر، در منزل تنگ و تاریک و بی همدم، جواب نکیر و منکر را چگونه خواهم داد؟

اینکه چون از گور خور بر خواهم خاست؟ نامه اعمال من چگونه خواهد بود؟ از صراط چگونه خواهم گذشت؟

آیا در نهایت دوزخ نصیب من خواهد شد یا بهشت؟

شما همه برای روزگار خود نگران هستید و ناله می کنید، در حالیکه برای من هیچ سودی ندارد.

این بگفت و جان به جانان تسلیم کرد.

« وَالَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُوُلَئِکَ اَصحَابُ الجَنَّةِ هُم فِیهَاخَالِدِونَ.»

و آنها که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند، آنان اهل بهشت هستند وهمیشه در آن خواهند ماند. (بقره-82)

« أِنَّ الُمُتَّقِین فِی مَقَام أَمِین... » ﴿۵۱﴾. به راستى پرهيزگاران در جايگاهى آسوده [اند]     (دخان-51)

 

  ای عزیز :

چون این حکایت راشنیدی با خود کمی خلوت کن و اندیشه نما و بنگر تا چه اندازه  به تعلقات دنیا  و دوستی خویشان و اقربا فریفته نباید شد.

چرا که حق سبحانه تعالی در کلام خود فرمود:« یُومَ یَفِرُّالمَرءُ مِن أَخِیهِ » یعنی،آنروز مرد از برادرش و در جای دیگرفرمود:« یَومَ لایَنَفَع مَال وَ بَنُون » یعنی، آن روز که مال و فرزند سود نبخشد. یعنی، اینها به حال تو فایده و سودی ندارد، الا عمل صالح که فقط آن مونس و رفیق توست وخیرات و مبرّات که کرده ای در آن روزگارتنگدستی، دستگیر و فریاد رس تو خواهد بود. چون از دنیا رفتی بدانکه راه برگشتی نیست، همچون آمدن به این دنیا از دنیای رحم مادر، که برگشتی در او نبود.

وَالعَاقِبَتُهُ لِلمُتَّقِین

یوم الجمعه/5جمادی الاول 1438

پانزدهم بهمن ماه یکهزاروسیصدونودوپنج خورشیدی

 
معارف دینی
احکام شرعی
حکایت ها
ياد داشتها
پیوندها
معرفی