سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامی باد /  گامهای اساسی در جهت تحقق همه جانبه مطالبات رهبری و مردم عبارتست از :  1- تعامل و هماهنگی مسئولان  قوای سه گانه و دست اندرکاران بنگاههای اقتصادی کشور  2- پاک کردن دست های آلوده از ارگانها و بنگاههای اقتصادی  3- برخورد جدی با باندهای مفاسد اقتصادی در بخشهای دولتی و خصوصی که برای قوه قضائیه و مردم شناخته شده اند.                                اَللّهُمَّ  كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ  الْحَسَنِ         صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ         في هذِهِ السّاعَةِ  وَ في كُلِّ الساعَةٍ              وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دليلاً وَ عَيْناً        حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً       و  َتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً                   ايرانيان غيور در سراسر دنيا يكپارچه از بهره مندي انرژي صلح آميز هسته اي بعنوان حق مسلم خود دفاع مي كنند  

 ماه رجب ماه درخواست ظرفیت و فرصتی برای تطهیر قلوب است

 

آیت الله العظمی جوادی آملی

 

هفتمین ماه از سال هجری قمری رجب نام دارد که نباید فضیلت آن را به بوته فراموشی سپرد زیرا در میان ماههای دوازده ‏گانه، ماه رجب از حرمت و قداست خاصی ‏برخوردار می ‏باشد.

 

فرا رسیدن این ماه، نعمت بزرگی است که باید ازآن بهره فراوان برد و نگذاریم شب ها و روزهایش، با غفلت سپری شود. عبادت و نیایش، نماز و روزه، دعا و صلوات و سرانجام به یاد خدا بودن و تذکر در این ماه خجسته، لذتی دیگر دارد.

ماه رجب، ماه درخواست ظرفيت است، درست است که بعضي از کارهاي بدي که کرديم از ما ظرفيت را گرفته است ولي ظرفيت‌ده، همچنان بخشنده است لذا از او ظرفيت طلب کنيد، استحقاق طلب کنيد، لياقت طلب کنيد و بعد از خداوند مسئلت کنيد که به اين ظرفيت، پاسخ مثبت بدهد و مظروف را عطا کند.

 

امام باقر(علیه السلام) می فرمایند: «لاسَلامَةَ کَسَلامَة القَلب» هيچ سلامتي همانند سلامت دل نيست. انسان، حیّ متألّه است، اگر قلب انسان، سالم بود انسان را کنترل مي‌کند و اصولاً قلب را قلب گفتند براي اينکه دائماً در تقلّب است، کار قلب، تَحَوّل ، تقلّب و انقلاب است، و اگر آدم اين را بخواهد نرم کند وبه جاي خود بنشاند، صبر مي‌خواهد؛ اگر او به جاي خود نشست همه شئون زيرمجموعه خود را خوب مديريت مي‌کند.

 

یکی از مشکلات قلب هرزه را گرفتار شدن در دام اعتیاد و امثال آن است. اينکه مي‌بينيد بعضي‌ها گرفتار اعتيادند، بعضي گرفتار هرزگي‌اند. سرّش آن است که اين قلب، هرزه شده اگر اين دربسته نباشد، اين قفل هرز بشود، اين راه باز است هر خاطره‌اي بخواهد رخنه کند باز است اما اگر دربسته باشد انسان توان آن را دارد که در حوزه داده‌هاي خود ارزيابي کند، تصميم بگيرد، مديريت کند، مدبّريّت کند و به مقصد برسد.

ماه پربرکت رجب را فرصتی برای تطهیر قلوب است. راز خلقت، عبادت است و اصل عبادت اين است که انسان در همه شئون زندگی بنده خدا باشد و براي اين بندگي يک راز و رمزي است که وجود مبارک پيامبر (صلوات الله علیه و آله) فرمود، انسان طرزي بايد با خدا سخن بگويد که گويا او را مي‌بيند.

 

انسان باید گوهر هستی خود را بشناسد، انسان اگر گوهر هستي خود را شناخت، خود را ارزان نمی فروشد؛ چيزي که غير لقاي حق و غير اَبدي باشد و انسان را رها کند و افسوسش بماند، اين در شأن انسان نيست، اگر شناخت که این گوهر، ابدي است ، باید برای تهیه ره ‌توشه ابدي، زاد راه ابدي، مرکب ابدي و راحله ابدي فکر کند. غفرالله لنا و لکم

 
 
معارف دینی
احکام شرعی
حکایت ها
ياد داشتها
پیوندها
معرفی