سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گرامی باد /  گامهای اساسی در جهت تحقق همه جانبه مطالبات رهبری و مردم عبارتست از :  1- تعامل و هماهنگی مسئولان  قوای سه گانه و دست اندرکاران بنگاههای اقتصادی کشور  2- پاک کردن دست های آلوده از ارگانها و بنگاههای اقتصادی  3- برخورد جدی با باندهای مفاسد اقتصادی در بخشهای دولتی و خصوصی که برای قوه قضائیه و مردم شناخته شده اند.                                اَللّهُمَّ  كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ  الْحَسَنِ         صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ         في هذِهِ السّاعَةِ  وَ في كُلِّ الساعَةٍ              وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دليلاً وَ عَيْناً        حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً       و  َتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً                   ايرانيان غيور در سراسر دنيا يكپارچه از بهره مندي انرژي صلح آميز هسته اي بعنوان حق مسلم خود دفاع مي كنند  

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سیدعلی اکبر شاه حسینی

 

مطلبی مختصر و کوتاه در خصوص زهد واقعی انسان، بر گرفته از کتاب ارزشمند معراج السّعاده عالم ربانّی ملا احمد نراقی(اعلی الله مقامه) تقدیم  به طالبان طریق سلوک الی الله انشاءالله تعالی. در صورت تمایل و علاقمندی به مطالب تفصیلی آن مراجعه شود به صفحه( 275 تا 288 ).

 

هر ترک دنیایی زهد نیست

چون حقیقت زهد و فضیلت آن بر تو روشن شود، خواهی فهمید که هر ترک مال دنیایی زاهد نیست. زیرا که ترک مال، اظهار تنگدستی در زندگی و نخوردن،خوراکی های چرب و شیرین و نبپوشیدن لباس های فاخر و زیبا بسیار آسان است.

بسیار دنیا پرستانی در موقعیّت جایگاه شهرت و مدح و ستایش و منزلت بوده اند که دست از مال دنیا برداشته و به اندک قوتی اکتفا نموده و به منزلی کوچک و مخروبه ای قناعت کرده تا مردم او را به چشم زاهد ببینند تامدح و ستایش او بسیار کنند. چنین اشخاصی را زاهد نگویند، بلکه به طمع لذّت بالاتری از لذت پست تری دست کشیده و ترک دنیا را برای دنیا نموده باشد.

 

زاهد حقیقی

زاهد حقیقی آنستکه نه تنها ترک مال و جاه نماید، بلکه جمیع لذّت های نفسانیّه را ترک نموده باشد.

 

نشان زاهد حقیقی

نشانه های آن این استکه فقر و غنا، عزّت و ذلّت، مدح و ذّم در نزد او یکسان باشد. سبب این حالت هم غلبه أُنس با خداست. زیرا مادامیکه در دل محبت و أُنس به خدا به انسان غالب نشود، محبت دنیا کاملاً از دل خارج نمی شود.

 

محبت خدا و دنیا

محبت خدا و دنیا در دل انسان مانند وجود آب و هوا در داخل یک ظرف هستند. در ظرف وقتی یک از آن دو وارد شود دیگری خودبخود خارج می گردد.

 

نتیجه

دل آکنده از محبت دنیا از دوستی با خدا خالی می گردد.

دل مشغول به محبت و دوستی خدا از محبت دنیا فارغ و جدا می شود.

هر مقدار که یکی از آن دو کم شود، دیگری زیاد خواهد شد.

                 نگهبانی ملک و دولت بلاست

                                                            گدا پادشاه است و نامش گداست

 
 
معارف دینی
احکام شرعی
حکایت ها
ياد داشتها
پیوندها
معرفی